Collection: Bulk Foods

-Nuts - Seeds - Muesli - Grains - Pastas - Flours - Beans - Pulses - Chocolates - Snacks - Dried Fruit - Oils - Vinegars - Sugars - Sweeteners
101 products

All prices are subject to change depending on changes to wholesale prices

  • Almond Butter (All-Natural)
    Regular price
    from $8.50
    Sale price
    from $8.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Apricot Delight
    Regular price
    from $1.80
    Sale price
    from $1.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Baking Powder
    Regular price
    from $1.70
    Sale price
    from $1.70
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Baking Soda
    Regular price
    from $0.70
    Sale price
    from $0.70
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Banana Chips
    Regular price
    from $1.60
    Sale price
    from $1.60
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Black Beans
    Regular price
    from $0.70
    Sale price
    from $0.70
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Black Chia Seeds
    Regular price
    from $2.00
    Sale price
    from $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Black Rice
    Regular price
    from $1.60
    Sale price
    from $1.60
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Blanched Slivered Almonds
    Regular price
    from $3.00
    Sale price
    from $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Blanched Whole Almonds
    Regular price
    from $3.60
    Sale price
    from $3.60
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Borlotti Beans
    Regular price
    from $0.80
    Sale price
    from $0.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brazil Nuts
    Regular price
    from $4.00
    Sale price
    from $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brown Sugar
    Regular price
    from $0.40
    Sale price
    from $0.40
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Calming Blend
    Regular price
    from $11.00
    Sale price
    from $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Candied Ginger
    Regular price
    from $3.00
    Sale price
    from $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cashews
    Regular price
    from $3.00
    Sale price
    from $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Caster Sugar (white sugar)
    Regular price
    from $0.30
    Sale price
    from $0.30
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chewy Chocolate Caramel Bites
    Regular price
    from $4.40
    Sale price
    from $4.40
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chickpea (Besan) Flour
    Regular price
    from $2.00
    Sale price
    from $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chickpeas
    Regular price
    from $1.20
    Sale price
    from $1.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Couscous
    Regular price
    from $0.80
    Sale price
    from $0.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Currants
    Regular price
    from $1.60
    Sale price
    from $1.60
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Desiccated Coconut
    Regular price
    from $1.40
    Sale price
    from $1.40
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Diced Paw Paw (Papaya)
    Regular price
    from $1.20
    Sale price
    from $1.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Dried Whole Cranberries
    Regular price
    from $1.70
    Sale price
    from $1.70
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Extra Virgin Sesame Oil
    Regular price
    from $3.80
    Sale price
    from $3.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ginger & lemongrass tea (Ginger Glow)
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Goji Berries
    Regular price
    from $4.60
    Sale price
    from $4.60
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Green Mung Beans
    Regular price
    from $0.70
    Sale price
    from $0.70
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Honey
    Regular price
    from $3.65
    Sale price
    from $3.65
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Honey Cashews
    Regular price
    from $3.60
    Sale price
    from $3.60
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Instant Dry Yeast
    Regular price
    from $1.00
    Sale price
    from $1.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jasmine Rice
    Regular price
    from $0.50
    Sale price
    from $0.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jeff's Blend Extra Virgin Olive Oil (Local)
    Regular price
    from $3.80
    Sale price
    from $3.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Macadamia & Apricot Yoghurt Bites
    Regular price
    from $3.80
    Sale price
    from $3.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Macadamia Moon Chocolate
    Regular price
    from $4.00
    Sale price
    from $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk Chocolate Freeze Dried Raspberries
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk Chocolate Freeze Dried Strawberries
    Regular price
    from $10.00
    Sale price
    from $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk Chocolate Peanut Clusters
    Regular price
    from $1.40
    Sale price
    from $1.40
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Milk Chocolate Pretzels
    Regular price
    from $5.20
    Sale price
    from $5.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out